E premte, 07.10.2022, 12:43 PM (GMT+1)

Fritz Radovani: Vetëm e verteta asht kulturë!

“Lahuta e Malcis” asht Historia e vertetë e Popullit Shqiptar!Shqiptarët janë një nder popujt ma të vjeter të Europës! Sikur Populli Shqiptar të mos kishte kulturen e vet, ai do të ishte asimilue dhe zhdukë me kohë nga të tjerët ...

Fritz Radovani: Daniel Gazulli - Njeriu i Vlerave...

Vdekjet e paprituna gjithmonë krijojnë një boshllek...jo vetem, nder familjarë, po edhe nder miqë e dashamirë! Daniel Gazulli këte e ka lanë nder të gjithë!Porsa, kishe perfundue një artikull per të madhin Lukë Kaçaj, dhe sapo e nisa në adresen e Danielit ...

Fritz Radovani: Presidentin John F. Kennedy e vranë...

Nuk më besohet se janë ba 50 vjetë që u vra Presidenti Amerikës, Xhon Kennedy!Ndoshta, edhe janë ba aq vite! Kalonim nga një stacion tek tjetri në radio, per “me besue” atë lajm aq të papritun, sa edhe të trishtueshëm per né Shqiptarët! ...

Fritz Radovani: Ka mbetë edhe një copë ''Shqipni''

Plot 100 vjetë janë ba që me 13 Qershor 1913, i Madhi At Gjergj Fishta vendosi në kompanjelin e Kishës së Fretenëve të Gjuhadolit të Shkodres, jo ma të vogel se kater meter të madh Flamurin e Gjergj Kastriotit, me Shqipen dykrenare mbi shtroje të lame me Gjakun e Atdhetarëve Shqiptarë ...

Fritz Radovani: PKSH (PPSH)... parti terroriste!

Shqipnia dhe Shqiptarët në vitin 1941 nuk ishin të angazhuem në asnjë front të Luftës së Dytë Botnore, dhe tue pasë mundsi me u bashkue me Trojet e veta, tue krye pra, këte bashkim në mënyrë paqsore me evolucion, pa asnjë konflikt, dora sllave gjeti terroristin Enver Hoxha ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora