E merkure, 30.11.2022, 01:31 AM (GMT)

Fritz Radovani: Papa Françesku vjen në Tiranë

Qellimi i vizitës së Shejtnisë së Tij Papa Françeskut në Shqipni...Papa Françesku ka thanë se Shqipnia asht vendi i parë europian që ai ka në plan të vizitojë në shtator, me qëllim që me nderue  të gjithë Ata që vuajtën nën komunizëm. Programi i shpallun per viziten... Botue në gazeten “Dielli” me 31 Korrik...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora