E enjte, 16.07.2020, 05:11 PM (GMT+1)

Fritz Radovani: Dy pushtime të ngjashme të Shkodrës

535 vjet ma perpara kjo Kështjellë Heroike e quejtun “Rozafat” filloi me u rrenue!Muret rrethuese u gjuejten me gjyle topi dhe kalldramet u lane me gjak!Po, Shkodranët, çka u bane? A mbeti kush gjallë me diftue per tá?...Sikur të kishin shtetet tjera ballkanike historian si Don Marin Barleti ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora