E enjte, 25.02.2021, 04:53 AM (GMT)

Fritz Radovani: Dr. Rugova - fleta e parë e historisë

Në kjoftë se Historia e Lavdishme e Popullit Shqiptar në faqen e parë të saj ka vendosë Figuren e Madhe të Heroit Kombtar, Gjergj Kastriotin – Skenderbeun, dhe në fillimin e shekullit XX, ajo kunorzoi me dafinat e lavdisë Dedë Gjo’ Lulin, Ismail Qemalin, Don Nikollë Kaçorrin, At Gjergj Fishten, Luigj Gurakuqin, Bajram Currin ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora