E premte, 23.04.2021, 03:51 AM (GMT+1)

Fritz Radovani: Edhe dheu ... u ba baltë!

Atdhéu i em asht shkambi ku Gjergj Kastrioti nguli shpaten dhe aty Ai vendosi Flamurin me një Shqipe Dykrenare, që deri atëherë nuk e kishte pa as njohtë historia e Europës!E prej Atdhéut Nana mori një gurë dhe një grusht dhé e mbasi i mrujti mirë e mirë Baba i tha, se mbi këte gur dhe me këte dhé do të ndertojmë “një ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora