E marte, 31.01.2023, 04:28 PM (GMT)

Tefik Ramadani-Qarri: Lëvizja Kaçake në Kosovë

Pas formimit të Jugosllavisë së Versajit populli shqiptarë u gjend në situatë mjaftë të vështirë dhe iu ekspozue formave ma brutale të shtypjes dhe shfarosjes, duke mos gëzuar as të drejtat ma elementare njerëzore dhe demokratike...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora