E enjte, 20.01.2022, 11:19 PM (GMT)

Nasho Jorgaqi: Drita Lushi - Sonata e Syve

Poezia e Drita Lushit, që në kontaktin e parë, ka qenë për mua një befasi sa e këndshme, aq dhe emocionale.Emëruesi i saj  i përbashket ështe Dashuria, ndjenja më e bukur njerëzore dhe e gjithëpushtetshme.Ajo buron nga një zemër...

Vladimir Muça: Përtej të vërtetave reale

Pak e njohur nga bota metropolitane e pikturës, por shumë e njohur nga ata artdashës që kanë medituar në dy ekspozitat dhe dhjetra librave të ilustruar nga piktorja autodidakte  është Inxhiriana Roli.Nga një bisedë intime me poetin Nazmi Roli, siç duket, me lindjen e...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora