E hene, 19.04.2021, 11:52 PM (GMT+1)

Saranda dhe Belek, dy qytete me bukuri përrallore përballë njëri-tjetrit

Shqipëria është një ndër vendet me bukuri të rralla natyrore dhe me të drejtë që në kohët antike dhe këto moderne ka zgjuar interesin e shkrimtarëve dhe historianëve vendas dhe të huaj. Por e rëndësishme është përmirësimi i kushteve dhe dhënies përparësi të turizmit arkeologjik. Megjithëse...

Flori dhe Argjend Lloga, stop klipeve pa kontroll…

Këngëtarët e njohur Flori dhe Argjend Lloga do të sjellin një element ndryshe në stilin e tyre të të kënduarit. Së shpejti vëllezërit Lloga do të paraqesin për fansat e tyre një album të ri dhe dy klipe. Edhe kësaj radhe, elementi melankolik do jetë pjesë e Albumit, por ata zbuluan për revistën...

Matilda Micini, dua të bëhem mit, si Merlin Monro

19 vjeçarja Matilda Micini dëshiron që të jetë shumë e suksesshme në fusha të ndryshme të artit, si modele, aktore etje. Ajo thotë se e kam një pikë referimi që ka arritur të jetë shumë e famshme, jo vetëm në të gjallë, por edhe e vdekur dhe kjo është Miti i pazëvendësueshëm deri më sot, Merlin Monro. Micini tregon për revistën “Spekter” se do të...

Hueyda El Saied, ja çdo të thotë të vishesh Cavalli dhe D&G

Show girl, Hueyda El Saied jo vetëm e suksesshme në fusha të ndryshme të artit që ka provuar: si balet, këngë, prezantim, shkrimtare…., por edhe mjaft e paraqitshme dhe e veshur me shumë shije dhe elegancë.  Të gjithë mund të jenë kureshtar se kush stilon veshjet e saj… plot sharm dhe me një stil unik, por në shumicën e rasteve Hueyda thotë se i ideon vetë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora