E enjte, 09.02.2023, 06:47 AM (GMT)

Fatos Lubonja: Topi dhe gopi

Te me fale lexuesi per titullin, por s'mund te mos ndaj me te nje histori qe mu kujtua duke ndjekur cfare ndodhi me Ylli Pangon te merkuren ne mbremje. Eshte historia e nje ish udheheqesi...

Ramush Haradinaj: Të flasim me Beogradin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i tha BBC-së se Prishtina dhe Beogradi do të duhej të bisedonin drejtpërdrejt me njëra tjetrën, mbi bazën e temave të...

Rovena Marku: Unë në Pekin, një luftë e fituar

Rovena Marku është një nga pjesëtaret me pak pretendime të delegacionit shqiptar në “Pekin 2008”, por më shumë për shkak të vetë sportit që përfaqëson, notit. Kurrë ndonjëherë noti shqiptar nuk ka qenë në...

Erkand Qerimaj: Të paktën në 8-she

Erkand Qerimaj është njëra nga shpresat më të mëdha të sportit shqiptar në Lojërat Olimpike që fillojnë më 8 gusht. Peshëngritësi, që do të mbushë 20 vjeç në ditën e garës në kryeqytetin kinez, shpreson shumë që të...

Fatos Lubonja: Përtej arrestimit të kirurgut

Lajmi i arrestimit të kirurgut me tituj Prof. Dr. Kastriot Dauti, i cili për një operacion veshkash ka kërkuar si mitmarrje 50 000 lekë dhe se në shtëpinë e tij u gjend shifra e 420 000 eurove, u bë lajm i parë i mediave, por edhe...

Sabri Godo: Pa u ngutur me dosjet, qeverinë, gjyqësorin

Analiza e ish-kryetarit të Partisë Republikane për zhvillimet në vend përmblidhet shkurt me frazën “pa u ngutur”, në veprimin tërësor mbi debatin për hapjen e dosjeve, ripërfshirjen në nivel ministri të forcës së tij politike dhe...

Fatmira Hajdari: Dosja Haklaj në dorën time

Gjyqtarja Fatmira Hajdari, bashkëshortja e deputetit të ndjerë Azem Hajdari, pritet të marrë në dorë dosjen hetimore me të pandehur Hamdi Haklajn, vëllai i Fatmir Haklajt, të akuzuarit kryesor për ekzekutimin e babait të...

Olta Boka rrëfen pakënaqësitë

E shoh në oborrin e gjimnazit “Sami Frashëri”, ku ajo mëson prej dy vitesh. E rrethuar nga shoqëria dhe mësueset e shkollës, ajo nuk rresht së thëni “Faleminderit!” për gjithë përgëzimet që ata i japin. Një buqetë e madhe me...

Fatos Lubonja: Del Ponte dhe shtypi shqiptar

I intriguar nga shtypi shqiptar dhe nga disa reagime të tilla si deklaratat e fundit të ndonjë deputeti se po përgatisin padi për Del Ponten shkova të marr e të lexoj librin e Del Pontes që nuk se është i ndaluar, siç thoshte në mënyrë...

“Elita 5”: “Nuk merremi me shifra”

Në një intervistë ekskluzive për “Korrierin”, grupi  tetovar “Elita 5” përgënjeshtron lajmin e dhënë në disa të përditshme, lidhur me shumën që arrin rreth 15 milionë lekë të vjetra gjatë koncertit të organizuar për ftesën e NATO-s...

Zbardhet skema si ndodhi shpërthimi

Nëse deri para dy ditësh kishte akoma shpresa për të gjetur ndonjë të mbijetuar në rrënojat e shtëpive pas shpërthimit në Gërdec, tashmë kërkohen vetëm viktima. Pesë ditë pas katastrofës, vazhdon puna për gjetjen e trupave...

Bujar Nishani: Përgjigje letrës së Lubonjës

Si gjithherë e lexova me shumë vëmendje Letrën tuaj të hapur të botuar në gazetën KORRIERI.Së pari , si qytetar i këtij vendi më lejoni t’ju shpreh konsideratën për kontributin që ju jepni në sensibilizimin publik të çështjeve apo...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora