E premte, 23.04.2021, 03:53 AM (GMT+1)

Në emër të triumfit të lirisë

Më 11 qershor 2014, Fondacioni i Kujtimit të Viktimave të Komunizmit organizoi aktivitetin e tij vjetor përkujtimor për viktimat e komunizmit dhe festimet për  triumfin e lirisë.  2014 është 20 vjetori i themelimit të fondacionit që përkon edhe me përvjetorë të tjerë të rëndësishëm në luftën...

Takim me zyrtarin e Departamentit të Shtetit

Drejtorët e bordit të AAFH-ës, zoterinjtë Lluka Qafoku dhe Mustafa Xhepa u takuan me perfaqësuesin e Departamentit të Shtetit për Shqipërinë, zotin Christopher R. Carver. Takimi ishte tepër miqësor dhe i vlefshëm për AAFH-ën....
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora