E premte, 27.01.2023, 09:32 PM (GMT)

Intervistë me sociologen Entela Binjakun

Krimi në shoqërinë shqiptare është kthyer në  një dukuri shqetësuese, sidomos duke iu referuar ngjarjeve të fundit të ndodhura.Vecanërisht krimi në familje i cili zë përqindjen më të madhe në  totalin e krimeve te ndodhura në harkun kohor te pesë vjetëve...

Berisha: Zgjedhjet, pse do t'i fitoje PD

Kryeministri u ndal gjate mbreme ne "Opinion" ne programin e mandatit te dyte nese do ta fitoje. Ai ka folur per procesin zgjedhor duke apeluar per pajisjen e te gjithe shqiptareve me karta...

Nderron jete pronari i Tv Alsat, Vebi Velija

Pas nje semundje te rende, mbremjen vone te se premtes, nderroi jete ne moshen 61-vjecare Vebi Velija. Ai ishte pronar i Korporates Rajonale Ballkanike te Industrise dhe Konsulences...

Sarkozi, mbeshtetje te forte per Berishen

Presidenti francez ka deklaruar dje nje mbeshtetje te forte sic tha, per qeverine shqiptare dhe kreun e saj Sali Berisha. Ne pallatin "Elize", Nikolas Sarkozi, falenderoi Berishen per...

Shqiperi - Kosove me nje celular

Kuvendi miratoi dje me 74 vota, dhenien e licences per operatorin e katert te telefonise celulare ne vend. Projekti u fut ne seance me procedure te pershpejtuar ne Konferencen...

Ndregjoni: "Dosjet", pastaj zgjedhjet

Ish te perndjekurit politike, jane te vendosur te hyjne ne garen elektorale te 28 qershorit. Madje dhe ne koalicion me mazhorancen e djathte. Sekretari i Pergjithshem i Shoqates Kombetare...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora