E diele, 09.05.2021, 06:28 PM (GMT+1)

Simpozium: ''Pjetër Bogdani - Kolos i Kulturës''

Shoqata e Shkrimtarëve “SHTJEFËN GJEÇOVI” në Zym të Hasit, ditën e shtunë, më 27 qershor 2015, në orën 10, Ju njofton se mbahet simpoziumi shkencor në temën “PJETËR BOGDANI - KOLOS I KULTURËS KOMBËTARE SHQIPTARE”...

Konkurs për përzgjedhjen e realizimeve skenike

Këshilli Organizativ i Manifestimit Tradicional Kulturor "Flaka e Janarit 2013" me rastin e organizimit të Festivalit të Dramës Kombëtare “Talia e Flakës” në Gjilan, shpallë:KONKURSpër përzgjedhjen e realizimeve skenike të Teatrove profesioniste nga mbarë trevat shqiptare për Festivalin e Dramës Kombëtare “Talia e Flakës 2013”Përzgjedhjen e pesë (5) shfaqjeve do ta bëjë Selektori i Festivalit/pas ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora