E diele, 05.02.2023, 06:36 PM (GMT)

Bedri Tahiri: Atdhetari, shkencëtari e krijuesi...

E nderuara familje Gjocaj, mësuesja Remzije, kolegë e bashkëpunëtorë të Profesor Zenun Gjocajt, që sot jemi tubuar ta përurojmë librin e tij postmortum ”Vështrime letrare”.Të dashur vushtrrias, kolege e kolegë të profesor Zenunit e të mësueses ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora