E diele, 05.02.2023, 05:33 PM (GMT)

10 sjelljet që vrasin pasionin

Deri para pak muajsh, Christina Aguilera deklaronte se kishte shpikur kundërhelmin e mërzitjes në çift: një seks i shfrenuar të dielave. Por sot, ndoshta fajtore është edhe shtatzënia, këngëtarja dhe bashkëshorti i saj kanë zëvendësuar...

Tiziano, rosso relativo

Artistët e Rilindjes italiane janë si futbollistët brazilianë. Nuk thërriten me mbiemër, por vetëm me emrin e pagëzimit: Raffaello, Michelangelo, Giorgione, Tiziano, Veronese e kështu me radhë. Ashtu si mjeshtrit brazilianë- Pele, Jair...

Skandalozi Balthus dhe lolitat e tij

Sot, ndonjë prokuror i zellshëm, përpara kuadrit të vitit 1934 “Leksione kitare”, me siguri do të kishte hapur një hetim postum për autorin e saj, kontin Balthazar Klossowski de Rola, një nga piktorët më të rëndësishëm të shekullit...

Dimri erdhi. Kujdes trukun

Një leksion i shkurtër për të kuptuar esencën e një truku të bukur. Mjetet e duhura, ngjyrat më në modë dhe disa sekrete ekspertësh. Nuk ju ngelet gjë tjetër vetëm t’i vini në praktikë ...

Tekat e stinës së ftohtë

Këmbët dalin në plan të parë me koleksionin e ri të çorapeve: geta me ngjyra nga të ndryshmet dhe fantazi të çmendura. Çorape zbavitëse, por edhe elegante. E deri tek “autoreggenti” superseksi për t’i shijuar më mirë tekat e stinës...

Evis Mula - Cherches la femme

Të gjithë e mbajnë mend vetem me imazhin prej adoleshenteje. Por këngëtarja po rritet dhe po fillon të ketë një stil të vetin. Që e po e ndërton larg ekstravagancave. Por duke vijuar të mbetet fanse e xhinseve...

“You’re Beautiful”, James Blunt nën qiellin e Kosovës

Poeti i ardhur nga hiçi, pasi preku majat muzikore të gjysmës së botës, rikthehet pas dy vitesh mungesë. Në 2005-ën albumi i tij “Back to Bedlam” u bë një nga më të shiturit e dhjetëvjeçarit. Kantautori anglez, mishërimi i romantizmit...

Si i thonë “të dua” në gjuhën e tij?

Mos u ngrys kur partneri nuk e vë re mënyrën tënde të të thënit “faleminderit”, “më fal” dhe “të dua”, sepse ndoshta nuk ke zgjedhur gjuhën e përshtatshme. Bëj zgjedhjet e duhura duke nisur nga leximi i këtij manuali...

Qan lehtë? Ja si t’i fshehësh lotët

Nuk kemi ndër mend të të këshillojmë që të mos qani më. Në fund të fundit është e dobishme përderisa e lejon stresin të shkarkohet. Veçse në disa raste nuk është mirë që të tjerët të shohin se janë dukë të rrjedhur lot nga sytë...

Të pasme seksi? Diçka mund të bëhet

Kur të pasmet nuk janë pika jonë më e formë (dhe kjo ndodh vërtet shumë shpesh). Kur kremrat e reklamave nuk të transformojnë në modele. Ka një zgjidhje. Dietë, ushtrime dhe masazhe
Ka mundësi, madje shumë mundësi...

Vetëm 5 minuta për Alicia Keys

Disqe, koncerte, celularë: Një ritëm marramendës pune dhe suksesi. Deri në momentin kur këngëtarja (tashmë edhe aktore) vendosi të bëjë pushimet e saj të para të jetë. Dhe mënyra e jetës I ndryshoi…

Vera vrasëse e Hervin Çulit

Thuajse i pamungueshëm në shfaqjet e Teatrit Kombëtar. Është pak a shumë si të qe peshk dhe teatri ujë për të. Po në verë si i bëhet? Aktori dhe regjisori antikonformist deri në pikën, ku pakkush do ta ndiqte, është peshkuar pikërisht në...

Tipi i mashkullit që të pëlqen? Zbuloje

Një burrë nuk të josh rastësisht. Të gjitha kanë diçka të përbashkët që të bën për vete. Një tip mashkulli gjithmonë të tërheq më shumë se të tjerët. Por e di me të vërtetë se cili ëhstë ai? Bëj testin dhe zbuloje...

Rrëfimi i një vajze ujë e sapun

Një miss që ka fatin të mos ngujohet para pasqyrës. Sepse Silvi Skënderaj është akoma shumë e re për t’u bërë robinjë e kremrave dhe trajtimeve të lëkurës. I dorëzohet make up-it të fortë vetëm kur ndodhet para kamerave duke prezantuar. Për t’u shndërruar sërish të nesërmen në një...

Kirsten Dunst, Të dashurosh një merimangë

Ka provuar puthjen e parë me Brad Pitt në “Intervistë me vampirin”. Tashmë kinemaja po e pret të jetë për të tretën herë në krahët e “Spider Man”. Kirsten Dunst rrëfehet përpara premierës...

Fashion - vere 2007

Objektivi: superdekor. Të paktën sa u përket byzylykëve, kjo tendencë e ardhur nga pasarelat verore përmbushet deri në një. Prandaj dhe ne ju këshillojmë që në ditët e nxehta duart t’i keni gjithmonë plot... me byzylykë...

Si të bëhesh vip

Dikur shfaqej në “Miss Albania”. Pastaj si prezantuese në “Alba TV”. Por për Fjodora Fjorën kjo ishte shumë pak. TV Klan e ktheu në personazh. Aq sa të jetë e pranishme në faqet e shtypit. Për të folur për jetën e saj private. Por edhe për mbarimin e një lidhjeje nëntë vjeçare...

Kur dieta përfshihet në stilin e jetës

Vrapo për t’iu larguar nepsit. Shih çfarë ha. Respekto ca rregulla krejt ndryshe nga ato gramaturat e mërzitshme të dietave që të stresojnë. Dhe do shohësh që forma perfekte nuk është pamundur...

Dielli në një shishkë

Një ngjyrë e bukur dhe lëkurë e artë që në ditët e para të verës! Është shumë e thjeshtë me autoabronxuesit. Formula të lehta, të lëngshme, të freskëta, të pasura me agjentë hidratues dhe mbrojtës, që të bëjnë më të bukur në një kohë rekord...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora