E premte, 07.10.2022, 02:21 PM (GMT+1)

Rexhepi: Gjëmat dhe plagët e Feniksit shqiptar

Shefik Shkodra “Qëndresa në mbrojtjen e Shqipërisë Verilindore dhe Lam Hasan Shahiqit” Era, 2014 - Ky libër ka një titullim të dyfishtë, ngase të dyfishta janë interesimet brenda tij. Autori, Shefik Shkodra, poet, studiues i trashëgimisë kulturore, letrare- artistike, satirik, polemizues...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora