E enjte, 02.02.2023, 07:15 PM (GMT)

Mehmetali Rexhepi: Shpërpushje

pas mjegullësrrjedh thesarii papërsërituri së pa çelurëstë pa velurësavullim i vesëssë lakmisë në emër të zymtësisëi vë kazmën pemësvurratën e kohës lëkurës...

Mehmetali Rexhepi: Mendja shtëpia ime e flluskuar

është avullose ujë i ftohtëqë të pikë në ballëngjyrë e paparëqë kapet a s`kapetose rrjedh vërdallëpër tu ngurtësuarnë daç nxehenë daç ftohe kokënngurtësimin e bëri motise e zuridhe ia veshi gëzofin...

Mehmetali Rexhepi: Si të vola

pas mjegullësrrjedh thesarii përsërituri së pa çelurëstë pa velurësbukurisë në emër të zymtësisëi vë kazmën pemësvurratën e kohës lëkurës ...

Mehmetali Rexhepi: Shtëpia prej flluskash

është avullose ujë i ftohtëqë të pikë në ballëngjyrë e paparëqë kapet a s`kapetose rrjedh vërdallëpër tu ngurtësuarnë daç nxehenë daç ftohe kokënngurtësimin e bëri motise e zuri...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora