E shtune, 24.09.2022, 11:19 PM (GMT+1)

Tefik Selimi: Një vepër me imazhe të bukura poetike

Poetja nga Bujanoci, Diniela Lera – Vehbiu, është njëra ndër poetet më të reja që i shtohet artit të shkruar në Luginën e Preshevës, në Kosovë dhe Shqipëri. Diniela Lera -Vehbiu ka lindur në vitin 1985 në Tiranë. Me kohë ka përfunduar studimet e larta në Degën e Gazetarisë pranë Fakultetit...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora