E marte, 14.07.2020, 06:47 PM (GMT+1)

Xharra: Shqipetarët me “prejardhje“ turke dhe arabe!

Deshja edhe unë në kafen e Rrugës së Ngushtë , në Gjakovë ,pranë kafes italiane  doja t`i përmblidhja do shkrime të cilat janë brenga më shqetsuese  kombëtare ;Prejardhja e shqiptarëve ?(Kadare : “ Mëngjeset në Kafe Rostand ,faqe 172,; Enver Robelli ““Hoxha” Irfan Salihu...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora