E merkure, 30.11.2022, 04:55 PM (GMT)

Edmond Arizaj: A është Rama burrë shteti?

Katër vjet në opozitë duhet të kenë mjaftuar për shumë shqiptarë, për të krijuar idenë e tyre rreth burrërisë shtetdrejtuese të kryesocialistit Edi Rama. Me gjithë vitet e gjata në pushtet...

Edison Ypi: Veri

Dy tavolina me nga dy karrike rrëzë murit. Tendë. Mbi tendë shkruar “BAR KAFE VERI” si dhe vizatuar një gotë rakie dhe një filxhan kafeje me ca si avuj ...

“Kosova fitoi, tani radhën e ka Çamëria”

Dy historianët britanikë, Miranda Vikers e Xhejms Petifer, ndjekës dhe analistë të zhvillimeve më të fundit në hapësirën shqipfolëse, janë të drejtpërdrejtë në mendimet e tyre dhe njëkohësisht, lehtësisht e logjikisht të pranueshëm...

Panorama Speciale: Zbardhen të palarat e Festivalit të Këngës

Mbase kur pranoi të ishte anëtar i jurisë së Festivalit të 46-të, Alban Skënderaj, nuk e kishte menduar se do të përballej me të tilla akuza. Madje nga ky pozicion, këngëtari përfitoi nga rasti t’u tregonte kolegëve se përvoja e tij e bëri...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora