E shtune, 06.06.2020, 10:48 AM (GMT+1)

Hazis Ndreu, një shumëplanësh i kulturës sonë

Sa herë që flasim për mjeshtër popullorë, mes emrave të nderuar që bënë epokë në kohën e tyre ishte, pa dyshim, edhe artisti dibran Hazis Ndreu. Janë të rrallë ato personalitete që kanë një kontribut aq të gjithanshëm...

Armand Plaka: Reflektim nga një debat për Kosovën

Ndërsa Kosova po përjeton ditët e saj të para të Pavarësisë, lista e shteteve që e njohin si shtet të pavarur e sovran shtohet çdo orë. E kësaj liste iu bashkangjit kësisoj edhe Gjermania, e cila me anë të deklaratave të shumta zyrtare...

2007, vit i premierave të mëdha në TKOB

Viti 2007 nisi më 18 janar me koncertin “Tinguj për Përjetësinë” Kushtuar personaliteteve që u ndanë nga jeta në vitin 2006. Një homazh për artistët , në bashëkpunim edhe me MTKRS. “MADAMA BUTTERFLY” ishte shfaqja e...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora