E hene, 03.08.2020, 10:35 AM (GMT+1)

Qazim Namani: Sektori etnologji-etnografi

Etnologjia si disiplinë shkencore filloi të zhvillohet në gjysmën e dytë të shek. XVIII, përkatësisht nga viti 1775. Në Prishtinë para luftës së dytë botërore...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora