E merkure, 15.07.2020, 04:10 AM (GMT+1)

Leon Cino: Nuk ishte Xhemi qe me theu zemren!

Hera e fundit qe balerini dhe fituesi i edicionit te trete te spektaklit “Amici”, Leon Cino, ishte ne Tirane, do te diskutohej shume gjate ne media. Shume gazeta aluduan se Cino, i cili erdhi si i ftuar ne spektaklin veror “Shtojzovallet” qe organizohej ne “Top Channel”, pati nje lidhje me prezantuesen e ketij spektakli, bukuroshen Xhemi...

Metropol pa panela

Nese pelqeni pikturat, ne Shqiperi keni dy shanse: te paguani shuma modeste per nje kopje te veprave te famshme, prodhim kinez, apo te blini nje pikture origjinale nga galerite e shumta te kryeqytetit, ku cmimet variojne nga 300 deri ne disa mijera euro. Per nje te mesme eshte Pjeter Lala, piktori i vetem amator ne rruget e Tiranes...

Fatrin Krajka

Karriera e tij i ka kaluar kufijte e Shqiperise, ose me mire nuk eshte njohur asnjehere brenda saj. Prej 15 vjetesh ne Amerike, Fatrin Krajka po levron pasionin dhe profesionin e tij ne arenen e muzikes njujorkeze. Djali i kompozitorit Agim Krajka...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora