E enjte, 24.09.2020, 01:07 PM (GMT+1)

Kadri Tarelli: Shpëtim Kodra, mësues e studjues

Gazetaria më ka dhënë mundësi të bisedoj e të njoh shumë kolegë mësues të nderuar të Durrësit, të cilët kanë një modesti që s`e gjen kund tjetër. Nuk kam mëdyshje kur mendoj kështu, sepse kjo është natyra e vetë masuesit, që s`i ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora