E premte, 28.01.2022, 10:36 PM (GMT)

Resmi Osmani: Kafe me Xhulin

Xhuli me gjithë dy të bijat ngadalësuan hapat për të parë postatet e luleve në të dy anët e udhëzës e  hyrjes për në hotel”Tirana”. Begonjat dhe lule salviat e harlisura,me të kuqen e tyre të ndezur e të gjaktë, dukej sikur kishin marrë zjarr. Midis tyre si gurët e një mozaiku ishin shpërndarë ...

Resmi Osmani: Foleja e Gjeraqinës

Katundi ynë i largët e i harruar i Gurrës, me nja tridhjet shtëpi, gjendet në rrëzë të shpatit jugor ku ze fill e lartohet mali i Velës. Në mes të fshatit bie në sy kambanarja e bardhë e kishës së Shënkollit. Ka plot burime ngaku gurgullon uji i pastër si loti dhe akull I ftohtë, që nuk mehin dimër–verë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora