E enjte, 26.11.2020, 09:08 PM (GMT)

Lek Pervizi: Ç’asht ky tmerr ky korb i zi

Ç’asht ky tmerr, ky kob i zi, Që mbulon t’mjerën Shqipni ? Qyshë se hyni kjo partia, Vrasje, burgje e kampe plot, Dërdhet gjak e dërdhet lot. Tepelenë moj Tepelenë, Nami yt ka marron...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora