E marte, 04.08.2020, 09:38 AM (GMT+1)

Gani Geci: Pavarësia – Epoka e Rugovës

Ne tre vjetorin e vdekjes se te madhit,arkitektit te pavarsise se Kosoves dhe Presidentit te pare te Kosoves Dr.Ibrahim Rugova, me duhet te ndalem dhe te medoj para se te shkruaj disa rreshta...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora