E hene, 01.06.2020, 01:49 PM (GMT+1)

Çetnikët serbë i bashkohen milicisë pro-ruse në Krime

Një grup çetnikësh serbë, veteranë të luftës në ish-Jugosllavi, i janë bashkuar trupave pro-ruse që kanë pushtuar gadishullin e Krimesë në Ukrainë.Njerëz me unforma ushtarake, të cilët deklarohen si pjesëtarë të grupeve...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora