E enjte, 24.09.2020, 01:14 PM (GMT+1)

Sulejman Pitarka, gjeniu i portreteve të paharruara

Sulejman Pitarka, një ndër aktorët më të suksesshëm të teatrit dhe kinematografisë, protagonist i mbi 70 roleve në teatër dhe rreth 20 roleve në kinematografi, kujtohet nga publiku për secilin nga këto role, të vlerësuara nga...

Tinka Kurti mbush 75 vjec

Televizioni Publik Shqiptar anonconte ne nje mengjes te ftohte ditelindjen e nje emri te madh...! Kalendari shenonte 17 dhjetor, kur Tinka Kurti, nje nga 5000 grate me te shquara te planetit, me emer te vendosur ne pllake mermeri...

Të papriturat e Himarës magjike

Sezoni i sivjetshëm veror turistik, megjithëse e gjeti Himarën ashtu si edhe vjet, me pak ndryshime relaksuese për pushuesit , ishte i mbarë për banorët që lëshojnë vila dhe apartamente me qira dhe bizneset e shumta. I vetmi investim i ri...

Durres, Zbulohet Nje Godine Madheshtore Mbi Amfiteatrin Antik

Arkeologet shqiptare dhe italiane kane zbuluar disa pjese te nje pallati madheshtor te ndertuar mbi amfiteatrin antik te qytetit te Durresit. Funksioni qe ka pasur godina nuk dihet ende dhe specialistet po punojne per te percaktuar kohen e ndertimit te saj. ..
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora