E enjte, 02.04.2020, 05:09 AM (GMT+1)

Fjala e deputetes Aurora Bakalli

Projektligji për zonat ekonomike thuhet se ka për qëllim që nëpërmes zhvillimit të zonave ekonomike të mundësojë një sërë aktivitetesh ekonomike që supozohet se do të kenë impakt pozitiv në ekonominë vendore.Grupi i ekspertëve të ekonomisë së Lëvizjes për Bashkim konsideron se në fakt zonat ekonomike përdoren nga qeveritë si arsyetim i investimit për zhvillim ekonomik. Në fakt krijimi i tyre nuk është ndonjë invencion, por ...
Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese