E hene, 05.12.2022, 01:32 AM (GMT)

Vladimir Muça: Rilindja e një isopolifonie

Kur lexon një libër të tillë si: “Një psherëtim e marrë me vete” nuk mund të mos përsjellësh tek miqtë dashamirësit e këngës popullore disa refleksione, ndijesi mbi këto perla popullore, të cilët poeti Riza Çato i ka qendisur aq bukur; e që isopolifonia, pse jo dhe ajo e gjithë ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora