E merkure, 10.08.2022, 09:07 AM (GMT+1)

Alfred Papuçiu: Ylli i bariut

Nga malet filluan të zbresin retë. Ato shkuan drejt perëndimit dhe u shkrinë në korridoret e shelgjeve ku kulloste bagëtia, duke lëshuar blegërima gazmore. Filloi të fryjë një erë...

Alfred Papuçiu: Në timon

Shoku im e la timonin dhe shkoi në karroceri. Në vend të tij u ula unë. Pranë më qëndronte instruktori i kursit të shoferave. Lëviza çelsin dhe shkela...

Alfred Papuçiu: Au volant

Mon copain a laissé le volant et est allé dans la carrosserie. Je me suis installé à sa place. Près de moi restait l'instructeur d’auto-école. J'ai tourné la clé et j'ai donné du gaz...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora