E hene, 01.06.2020, 05:01 PM (GMT+1)

Fahri Xharra: Zoti flet shqip!

Në shkallë ndërkombëtare prej gjithë përfundimeve të tyre të verifikuara mirë,  del se pellazgët, ,  i kanë sjellë Europës,  ndër të tjera,  alfabetin e parë,  qytetërimin më të lashtë: mjeshtërinë,  teknikat e dobishme,  themelet e shkencës,  mitologjinë etj.,  e në veçanti emrin e vetë Europës ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora