E shtune, 28.01.2023, 07:32 PM (GMT)

Albert Habazaj: Nderim 10 vjetorit të Pavarësisë

Krahët e Shpendit përhapin përjetësimin e dëshmorit të Kombit Skerdilajd Llagami - Në jetën e sotme shqiptare, portreti i shqiptarëve çdo ditë e më tepër na shfaqet me përmasa të madhërishme jo vetëm brenda vendit, por edhe në hapësirat ballkanike edhe europiane...

Florim Zeqa: 10 vjetori, festë apo zhgënjim!?

Dhjetë vjet më parë, më saktësisht një javë para se të rishpallej pavarësia e vendit tonë, në kohën kur në Kosovë ende nuk dihej data e sakt e shpalljes së pavarësisë, derisa isha në një mbledhje me emigrantët në "La Rette Interistituzionale", këshilltari i komunes ....
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora