E enjte, 16.07.2020, 06:36 PM (GMT+1)

Muhaxheri: Imazhi i figures së kryeministrit Rama

Para vizitës së tij në Beograd, për mua që nuk marr vesh nga politika, Edi Rama ishte figura më e neveritshme publike e politikes shqiptare! Arroganca dhe forma e tij komunikuese, me tmerronin. Kjo ishte arsyeja që unë, jo rrallë herë, ndërroja kanalin televiziv sapo ai shfaqej...

Drita Lushi: Plaçi se na plasët

Të kërkoj ndjesë Zoti im, që përdor këtë fjalë qysh në krye të shkrimit.Shpresoj të më kuptosh Ti të paktën; Madje jo vetem të më kuptosh, por madje dua të më ndihmosh në hallin që kam.Halli që kam, ështe më i vogli për njerzit dhe botën, por për mua është...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora