E merkure, 11.12.2019, 10:24 PM (GMT)

Don Lush Gjergji: Nobelistja Shqiptare e Paqes - Nëna Tereze (1979)

Jubileu i 100 – vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, çlirimit të Popullit tonë nga sundimi shekullor turko-otoman, është një“infuzion” i gjakut të ri në krijimin e përcaktimeve dhe bindjeve historike dhe aktuale. Bota shqiptare disi është“lëvizur” gjithkund, si në trojet tona, ashtu edhe në diasporë, nëpërmjet botimeve, promovimeve, seminareve, simpoziumeve, akademive ...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese