E merkure, 01.04.2020, 08:47 PM (GMT+1)

Cikël poetik nga Gjon Neçaj

Poet, shkrimtar dhe publicist. U lind më 17 qershor 1951, në fshatin Peraj të krahinës së Nikaj-Merturit, Tropojë. Ka mbaruar studimet për financa në Tiranë. Me krijimtari...

Asllan Dibrani: Lule Bajra dhe eleganca e saj artistike

Talenti i saj është shfaqur në moshën 5-6 vjeçare. Ajo me kureshtje ndiqte   radion  apo televizionin  me ndonjë shfaqje  koncertesh , apo edhe festivalesh. Talenti i saj si këngëtare   e vogël u shfaq edhe në manifestime programore si pioniere  e shkollës fillore. Krahas rritjes së saj fizik...
Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese