E enjte, 01.10.2020, 12:13 AM (GMT+1)

Sejdi Berisha: Hoqa shqiponjën nga flamuri...

Shkrimtari dhe publicisti, Sejdi Berisha nga Kosova (Peja) u nderua me Çmimin e Dytë për poezinë më të mirë në Festivalin e Parë “Poeteka Gjithëkombëtare – Ndue Bytyçi” që u mbajt në Tiranë, më 26 gusht 2012, e në të cilin morën pjesë shumë poetë dhe poete nga Shqipëria, Kosova, SHBA dhe nga diaspora...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora