E enjte, 09.02.2023, 05:22 AM (GMT)

Halil Katana: “Te thepi i hënës”

Për një libër me poezi, fjalën profesionale e kanë poetët. Unë do të flasë sot nga pozitat e një lexuesi që e dashuron poezinë, duke u përpjekur të kap në fluturim diçka nga...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora