E hene, 28.11.2022, 01:48 AM (GMT)

Kozeta Zylo: Ëndrra e dhjetoristëve

Ndonëse kanë kaluar treçerek shekulli që filluan lëvizjet e mëdha për të përmbysur regjimin më dikatorial në Europe, në Mëmëdheun tonë të shumëvuajtur nuk kam dalë me ndonje shkrim rreth një përjetimi personal si mësuese aktiviste për këtë lëvizje nga më qytetaret, më...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora