E merkure, 21.04.2021, 09:10 PM (GMT+1)

Kruja e bekuar....

Në fokus të shpalosjes së qyteteve shqiptare, historisë dhe vlerave të tyre këtë herë kemi zgjedhur pikërisht qytetin e Krujës pasi, me rastin e 540- vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Muzeun...

Si mund ta shpëtosh një lidhje

Shpesh nuk arrijmë t’i kuptojmë diferencat mes një lidhjeje të shëndoshtë dhe një jo të tille. Por, për ta kuptuar mirë sjelljen tonë, në radhë të parë dhe pastaj të dikujt tjetër është mirë t’i konkludoni ato në bazë të përpikërisë...

Estetikë: Pyetje dhe pergjigje

Jam nja vajzë  16 vjeç. Problemi im është fytyra shumë e acaruar nga aknet dhe shenjat që më lënë në fytyrë. Kam fytyrë të yndyrshme dhe shumë pak tolerante. Përgjithësisht nuk i ngacmoj, por gjithsesi shenjat më ngelin. Ju lutem, çfarë...

Ana Oxa: Shqiptarja kokëfortë e Sanremos

Ana Hoxha, bija dhe nëna e Qazimit, nuk ka reshtur kurrë së kërkuari emocionalisht të mbështetet në rrënjët e saj. Me siguri artistja e famshme me origjinë shqiptare atje ka gjetur forcën për të krijuar imazhin e saj të sofistikuar...

Pema gjenealogjike e Çiljeta Xhilagës

Të gjithë jemi të interesuar të dimë gjithçka rreth VIP-ave tanë, madje, edhe më tepër rreth atyre që shfaqin apo pohojnë nëpër intervista. Kureshtja jonë shkon më tej karrierës së tyre, në jetën e tyre jashtë profesionit. Për këtë, kemi...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora