E shtune, 26.09.2020, 12:36 AM (GMT+1)

Personalitete

Përkujtim me rastin e 30-vjetorit të vdekjes - Sadulla Brestovci 1933 - 1979

E merkure, 19.08.2009, 07:16 PM


Sadulla Brestovci 1933 - 1979
Sadulla Brestovci 1933 - 1979
Përkujtim me rastin e 30-vjetorit të vdekjes


Mr. sc. Sadulla Brestovci

Familja brestovci me mall e përkujton dhe hapi faqen: http://sadulla.brestovci.info
  Marrëdhëniet shqiptare-serbo-malazeze (1830-1878)
E përkujtojmë me mall edhe ne nxënësit e kolegët pedagogun tonë të dashur dhe energjik e trim i madh- atdhetar.
Na këshillonte e na jepte zemër: s’ka vështirësi që nuk mund të tejkalohet, nëse dikush ëshët talent dhe e mëson mësimin me një të lexuar, ti lexoje 2-3 herë, e pse të mos e lexosh edhe dhjetëherë, dhe ja, je i barabartë!
Vdiq i ri, në vrullin e punës e të krijimtarisë... familja e ne të tjerët duhet ta çojmë në vend amanetin e profesorit tonë për progres, liri e pavarësi.
Lavdi e përjetshme!

(Kadri Mani)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora