E hene, 27.09.2021, 01:38 AM (GMT+1)

Lajme

Komunikatë nga Shoqata për Identitet dhe Bashkim Kombëtarë!

E merkure, 12.08.2009, 06:51 PM


Shoqata për Identitet dhe Bashkim Kombëtarë!

K O M U N I K A T

Dje, më “11.08. 2009, Prof. Xhavit Dalloshi, koordinatori i (SHAIBK) për Evropë, si dhe kryesia në Gjermani mbajtën një mbledhje  konsultative me  kryesin e (SHAIBK-ut) .

 
Në këtë mbledhje ishin të parapara dy pika të rendit të ditës:


1.       Shqyrtimi i situatës aktuale në Kosovë, si dhe në të gjitha trojet e Shqipërisë  Etnike.

2.      Aderimi i Leonora Greiqevci (Juriste nga Prishtina) në Kryesinë e ,,SHAIBK” dega për Gjermani!

      Te ndryshme.

 
Poashtu në këtë mbledhje të SHAIBK, u mur vendim që, për opinionin e gjerë të dalim me këtë Njoftim.

Kryesinë e ,,SHAIBK-ut”  Ne Gjermani Gjerësisht e njoftoi Koordinatori i ,,SHAIBK” për Evropë  si  dhe sekretarë i Përgjithshëm i  ,,SHAIBK” dega në Gjermani .

Prof .Xhavit Dalloshi, pas vizitës qe ky i fundit i beri selisë se ,,SHAIBK” në Prishtinë.

Dalloshi ceku se kënaqësi ishte lajmi se ,,SHAIBK” në Kosovë ka hapur një zyrë të veten,ku për çdo ditë këtë zyrë vizitojnë Intelektual  ,gazetarë ,Politikan ,lëvizje qytetarë të ndryshëm ku edhe anëtarësohen  anëtarë të rijnë në këtë shoqatë.

Ky ceku se ishte kënaqësi e veçanet kurë u takova më Kryetarin e ,,SHAIBK” për Kosovë Zotëri Ibush Hetemin -Ferat Imerin  Sekretarë  -Cen Pushkollin  -Azem Bogiqin Bajrush Xhemajlin berat Luzhen -

Anetarin e ri Mus Bajraktari  e shumö atdhetarë tjerë!

Hizri Saliun - Kastriot Bushin e shumë intelektual Akademik të cilët kishin ardhur që të më takojnë mua posaçërisht.

Kryesia e  ,,SHAIBK” dega e përgjithshme në Gjermani  dënon dhe gjykon sharjet ofendimet që ju bëhen këtyre patriotëve atdhetarëve qe punojnë për çështjen shqiptare dhe bashkimin Kombëtarë e që  këto sharje vijnë nga individ të caktuar ( Tradhtar dezertor bashkëpunëtorë te regjimeve Sllavo Maqedonase) që fare skan të bëjnë me bashkimin Kombëtarë po qëllimi i tyre është që të deskriditohen njerëzit më të devotshëm që nuk lodhen duke punuar edhe në kushte shumë të vështira për qeshjen kombëtare.

Njëherit kërkojmë nga Kryesia e ,,SHAIBK” ne Kosovë dhe trojet tjera  etnike shqiptare që të jen më aktivë në punën e tyre  të pa lodhshme për çështjen kombëtare.

Lëshojmë këtë Njoftim për Qytetarë!

Njoftohen të gjithë Simpatizantët anëtarët ,kryesit e ,,SHAIBK” për Evropë ( Diasporë)

Se është marrë vendim  që te  gjithë ata të cilët ishin dhe janë anëtarë të ,,SHAIBK” –kut në Evropë duhet të evidentohen te Koordinatori i SHAIBK për Evropë te Prof.Xhavit Dalloshi qe të vazhdojnë aktivitetet e tyre më tutje.

Ata të cilët nuk regjistrohen dhe evidentohen te Koordinatori  nuk mund të jen anëtarë as në Kosovë  as në trojet ku jetojnë në vendlindje as në diasporë.

Ata qe nuk paraqiten të regjistrohen te Koordinatori i ,,SHAIBK” për Evropë ,ata nuk mund të jen anëtarë  po vetëm mashtrojnë vetveten

Kështu i ikim manipulimeve nga disa njerëz  keqdashës  që thirren në emër të ,,SHAIBK” a nuk janë anëtarë fare!

Pra të gjithë ata që dëshirojnë që të anëtarësohen të lajmërohen!

E Mail Adresa : xhdall@t-online.de

 

Pra të gjithë ata që dëshirojnë që të anëtarësohen të lajmërohen!

E Mail Adresa : xhdall@t-online.de

Për Kryesinë:

Kordinatori i ,,SHAIBK“për Evropë

Prof.Xhavit Dalloshi


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora