E marte, 04.10.2022, 04:43 PM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1975 - 1976

E shtune, 08.09.2007, 09:07 PM


Sezoni i trete radhazi qe dominon Bayern. Nen ‘’Pameshiresia’’ gjermane  e kohes mund Saint-Etienne e Frances ne finale me rezultatin e ngushte 1-0.

 

Champions League - Sezoni 1975 - 1976

 

Raundi i pare

 

CSKA Sofia 2-3 Juventus 2-1 0-2

Benfica 7-1 Fenerbahçe 7-0 0-1

Ruch 7-2 KuPS 5-0 2-2

Slovan 1-3 Derby 1-0 0-3

Malmö (2-1p)  3-3 Magdeburg 2-1 1-2

Olympiacos 2-3 Dynamo Kyiv 2-2 0-1

Floriana 0-8 Hajduk 0-5 0-3

Rangers 5-2 Bohemians 4-1 1-1

Mönchengladbach 7-2 Wacker 1-1 6-1

KB 1-5 St-Etienne 0-2 1-3

Brussels 4-2 Viking 3-2 1-0

Real Madrid 4-2 Dinamo Bucuresti 4-1 0-1

Jeunesse Esch 1-8 Bayern 0-5 1-3

Újpest (ag)  5-5 Zürich 4-0 1-5

Linfield 1-10 PSV 1-2 0-8

Omonia 2-5 ÍA 2-1 0-4

 

Raundi i dyte

 

Derby 5-6 Real Madrid (aet)  4-1 1-5

Hajduk 7-2 Brussels 4-0 3-2

Mönchengladbach 4-2 Juventus 2-0 2-2

Benfica 6-5 Újpest 5-2 1-3

Malmö 1-2 Bayern 1-0 0-2

Dynamo Kyiv 5-0 ÍA 3-0 2-0

St-Etienne 4-1 Rangers 2-0 2-1

Ruch 1-7 PSV 1-3 0-4

 

Cerekfinale

 

Mönchengladbach 3-3 Real Madrid (ag)  2-2 1-1

Benfica 1-5 Bayern 0-0 1-5

Dynamo Kyiv 2-3 St-Etienne (aet)  2-0 0-3

Hajduk 2-3 PSV (aet)  2-0 0-3

 

Semi Final

 

St-Etienne 1-0 PSV 1-0 0-0

Real Madrid 1-3 Bayern 1-1 0-2

 

Finalja

 

Bayern - St-Etienne 1-0(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora