E shtune, 25.06.2022, 08:35 AM (GMT+1)

Lojëra » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1974 - 1975

E shtune, 08.09.2007, 08:57 PM


Edhe ne vitin 1975 fitues do te ishte Bayerni. Brezi i arte i kampioneve te Gjermanise kurorezohet perseri. Bayern mund anglezet e Leeds-it ne finale.

 

Champions League - Sezoni 1974 - 1975

 

Raundi i pare

 

Viking 2-6 Ararat 0-2 2-4

Levski 1-7 Újpest 0-3 1-4

Slovan 5-5 Anderlecht (ag)  4-2 1-3

St-Etienne 3-1 Sporting 2-0 1-1

Valletta 2-4 HJK 1-0 1-4

Linz 0-5 Barcelona 0-0 0-5

Celtic 1-3 Olympiacos 1-1 0-2

Leeds 5-3 Zürich 4-1 1-2

Feyenoord 11-1 Coleraine 7-0 4-1

Hvidovre 1-2 Ruch 0-0 1-2

Jeunesse Esch 2-5 Fenerbahçe 2-3 0-2

Omonia - Cork Celtic (c)  (c) 

Univ Craiova 3-4 Åtvidaberg 2-1 1-3

Hajduk 9-1 Keflavik 7-1 2-0

 

Raundi i dyte

 

Feyenoord 0-3 Barcelona 0-0 0-3

Hajduk 5-6 St-Etienne (aet)  4-1 1-5

Újpest 1-5 Leeds 1-2 0-3

Anderlecht 5-4 Olympiacos 5-1 0-3

HJK 0-4 Åtvidaberg 0-3 0-1

Bayern 5-3 Magdeburg 3-2 2-1

Ruch 4-1 Fenerbahçe 2-1 2-0

Cork Celtic 1-7 Ararat 1-2 0-5

 

Cerekfinale

 

Barcelona 5-0 Åtvidaberg 2-0 3-0

Ruch 3-4 St-Etienne 3-2 0-2

Leeds 4-0 Anderlecht 3-0 1-0

Bayern 2-1 Ararat 2-0 0-1

 

Semi Final

 

St-Etienne 0-2 Bayern 0-0 0-2

Leeds 3-2 Barcelona 2-1 1-1

 

Finalja

 

Bayern - Leeds 2-0(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora