E marte, 26.10.2021, 12:04 AM (GMT+1)

Kulturë

Çiljeta: “Ja pse zgjodha Junën e “Big Brother” sirivalen time në dashuri”

E hene, 10.08.2009, 12:40 PMNuk pret që të vijë verapër të na përvëluar me sensualitetine saj, pasi ajo në tëkatër stinët di të falë me bujaritë gjitha hiret trupore, tëcilat me kohë ka kuptuar senuk i mjaftojnë për të qëndruargjatë në skenë nësenuk bën edhe këngë të bukura.Kjo ka qenë arsyeja qëÇiljeta po prezantohet mekëngë gjithnjë e më cilësore,madje duke fituar çmimeedhe në kompeticione tërëndësishme të muzikës sëlehtë. “Déjà vu”, ka qenë surprizae radhës për të gjithëadmiruesit e saj. “Një stilndryshe”, në këtë togfjalëshmund të përmblidhet risia qësjell kjo këngë në repertorine Çiljetës. Ka hequr dorë ngaritmet e forta tip “Tekila”apo “Duty free” dhe ështëparaqitur me një këngë tështruar, një stil ky shumë ipëlqyer në botë edhe ngakëngëtarë të mëdhenj tëmuzikës R&B. Gjithashtu kapreferuar një look ala Rihana,me flokë të zeza dhe baluketë gjatë dhe fustanet sigjithmonë të ngjeshura fortpas trupit, duke lënë tëduken format e saj tejet sensuale.Por e reja e këtij klipiështë se Çiljeta ka preferuarqë aty protagonistë vizivë tëjenë disa personazhe VIP, tëcilët ndodhen në një diskoku xhirohet klipi ikëngëtares. Meqë teksti ikëngës flet për fundin e njëdashurie, ku ai e lë për njëtjetër, Çiljeta kishte kohë qëmendonte për të gjetur“tjetrën”. Dhe një ditë teksarrinte në një lokal, pa në njëtavolinë aty pranë Junën,Visin dhe Rominën, të gjithëpersonazhe të “Big Brother1”. Aty në moment Çiljeta iftoi ata në klipin e saj, i ciliishte menduar të përfshintedisa figura publike dhe tretë rinjtë ishin të tillë falë programitshumë të ndjekur“Big Brother”. Më pas u menduaqë Juna të luante rolin evajzës me të cilën e tradhtoni dashuri, Çiljetën si personazhnë klip. E pyetur se përsezgjodhi pikërisht Junën si njëpersonazh të rëndësishëm tëklipit ku ndër të tjera duhejedhe një aftësi aktoriale, Çiljetatregon: “Junën nuk e njihjamë parë, natyrisht kontaktifillestar me të ishtenëpërmjet televizionit kur ajoishte tek “Big Brother” dhemë pëlqente, prandaj mendovase ishte personazhi i duhur.Më pas duke e njohur mëmirë, u binda se kisha bërëzgjedhjen e duhur pasi,përveçse vajzë e bukur, ajoështë edhe një tip i shkëlqyer”.PLAZHI DHE PUNATË SHKRIRA NË NJËNuk ka rrugë tjetër pasinë verë të gjithë do të donimqë të shkëpusnim marrëdhënietme punën dhe t’idorëzoheshim në paqepushimeve në breg të detit,por dihet që kjo është e pamundur,dhe për këngëtarët camë pak. Çiljeta ashtu si mjaftkolege të saj ka një axhendëtë mbushur me koncerte,kryesisht në bregdet, poredhe në Kosovë, Maqedonidhe Itali. Paparaci ynë e fotografoipak javë më parë nëDhërmi ku mbas një darkenë një nga pubet e Dhërmiut,ku kishte kënduar bashkë meIngrid Gjonin, po bënteplazh me miqtë e saj. Siç shihetkëngëtarja është gjithnjë e kujdesshme me linjat e sajduke ruajtur po atë peshëprej disa vitesh. Madje edhenë momente shtimi në peshëajo menjëherë kujdeset që tëhumbë çdo gram, që i deltepër në trupin e saj seksi. Jopak është folur edhe për operacioneplastike apo përndërhyrje kirurgjikale, faktekëto që vetë Çiljeta i ka cilësuarsi të pavërteta.

(Vota: 18 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora