E hene, 20.09.2021, 01:00 PM (GMT+1)

Kulturë

Halit Bogaj: Faleminderit, Sarkozi

E merkure, 05.08.2009, 06:02 PM


Halit Bogaj

FALEMINDERIT,

Sarkozi

 

Kjo Serbia mbushur tmerr

Lajm të zi nga Franca merr

Se Kosovën Pavarësi

E pranoi dhe Sarkozi

2

E pranoi shtetin e ri

Në këtë vend në Dardani

Një inat Serbinë e mori

Shumë çetnikë në rrugë i nxori

3

U treguan prapë barbarë

Duke ndezur duke sharë

Donin botën ta frikësonin

Pavarësinë që ta ndalonin

4

Shpresa mbanin te Puntini

U mashtruan nga Kremlini

Është Kosova republikë

I ka rrënjët n’ Amerikë

5

Prandaj kishim ne besim

Kokën kthyer në Perëndim

Dhe çdo vit në çdo qershor

E kujtojmë Lirinë-kurorë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora