Zemra Shqiptare

  http://www.zemrashqiptare.net/


Ilir Dardani: Hyseni, Terroristi islamik i radhes

| E diele, 02.08.2009, 12:00 PM |


Hyseni, Terroristi islamik i radhes

Nga Ilir Dardani

Tashme nuk eshte fenomen i ri terrorizmi islamik i shqipfolesve apo edhe i shqiptareve.
Pasi i sistemuam me burgim te perjetshem vellezerit Duka, erdhi dita te behet i ''famshem'' edhe njefare Hysen Sherifi (foto). Ketu eshte pa mjeker por sipas gazetes Express ky mbante mjeker dhe eshte i martuar. Bashkeshortja e tij eshte e mbuluar.

Fetaret shkojne ne xhami dhe mesojne per friken ndaj zotit dhe jo per dashurine ndaj tij! Pasi degjojne dhunen teorike te hoxhes ringjallin ne vetvete mish e shpirt te huaj. Pastaj lind dashuria per vellezerit ne islam dhe je i gatshem te japesh edhe jeten per nje nga bota e larget, Palestina.

Per mua hoxhallaret ne thelb jane antishqiptare sepse predikojne nje kulture te huaj, aspak te ngjashme me ate te shqiptareve. Predikojne dicka qe vendin tone e largon nga rrenjet e tij, predikojne c'kombetarizimin e kombit tone!

Prinderit e Hysenit, nga mungesa e dashurise per heroin kombetar dhe per kombin ne pergjithesi, i kane vene emrin Hysen. Emri Hysen vetvetiu, kur je injorant i mjere, te afron miqesine me nje Hysen nga Azia, njekohesisht armiqesine me nje Ilir nga Shqiperia.

Shqiperia (e plote) ka humbur shume shqiptare pergjate historise. Ne kohen e perandorise islamike nga tre shqiptare dy jane vrare ose kane emigruar. Pjesa me e madhe e  shqiptareve qe mbeten, nga dhuna osmane si dhe nga mungesa e atdhedashurise u islamizuan, duke ja ndryshuar pergjithmone historine vendit te tyre.

Por shqiptare po humbim perseri. Hyseni nuk eshte terroristi i vetem ne trojet shqiptare. Ka shume por akoma nuk jane ngarkuar me misionet e cfarosjes se njerezve te pafajshem.

Shqiperia (nuk ka rendesi nga jane, mjafton qe jane shqiptare) tashme ka hyre ne familjen famekeqe te terrorizmit islamik, sic eshte edhe anetare e konferences islamike, fale halldupit te pacipe Sali Berisha!

Kohe e veshtire do jete ne te ardhmen. Mjekrat, percet e tlinat po shtohen. Shemtimi fizik dhe shpirteror eshte i pranishem ne te gjitha qytetet shqiptare.

Shqiptaret per here te pare ne histori kane mundesi te krijojne shtetin apo shtetet e tyre dhe te ecin rrugeve te paqes e dashurise per jeten e njeriun, por hija e rende islamike do vazhdoje ta ndaloje diellin per shqiptaret, sic ka bere 600 vitet e fundit.

Ftoj te gjithe prinderit shqiptare qe te mendohen shume para se te lejojne qe femijet e tyre te behen viktima te islamit, si u be Hyseni.
Islami thone eshte shume paqesor, por une e shikoj tmerresisht armiqesor. E shikoj si armikun me te madh te femres dhe femijeve, por jo edhe per burrat sepse keta jane''mbreter'', sidomos pasi te vdesin!

Ehu...u lodha!  S'do ju le te me harroni, nese do kem jete, sidoqofte do ju kujtohem here pas here, por ne menyre te vecante atehere kur do jete derdhur gjak shqiptari nga keto plehra te pabesa. Te gjithe se bashku duhet ta shpetojme te ardhmen e shqiptareve tane, perpara se te jete vone dhe hapi i pare eshte:

Hapi i pare i dashurise ndaj vetes, kombit dhe ndaj zotit eshte largimi nga islami. Pike!.