E merkure, 03.03.2021, 12:02 PM (GMT)

Lajme

Nisma për pajtimin e gjaqeve, plagesave e të ngatërresave‏

E diele, 21.06.2009, 11:49 AM


Kandidatët për deputetë në Qarkun e Shkodrës

Pëllumb Sulo

Zëri i Amerikës, Shkodër

Në vazhdim të pasqyrimit që Zëri i Amerikës, po i bën platformave elektorale të kandidatëve për deputetë, në Qarqe të ndyshme të Shqipërisë, kjo kronikë prezanton kandidatët për deputetë të Qarkut të Shkodrës; zonjën Arenca Troshani të Partisë Demokratike, zotit Ilir Beqja të Partisë Socialiste dhe zotit Mark Lumaj të Partise Demokristiane.
Komenti ynë:

Propozojmë që këto tri koka Kandidatë për deputetë në Qarkun e Shkodrës, të mblidhen kokë më kokë: t’i lënë hasmëritë partiake dhe të zhvillojnë fushatë të ndershme- shçiptarçe. Ta marrin nismën për pajtimin e gjaqeve, plagesave e të ngatërresave, në mënyrë që ta shlyjmë kontrastin: Shkodra djep i Kulturës Shqiptare-Shkodra djep Krimesh (ngujimesh në burgjet shtëpiake!?!).

Të fillojmë të botojmë biografinë e Pleqnarit Legjendar të Anton Çettës...


(Vota: 2 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora