E marte, 27.09.2022, 12:13 AM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1972 - 1973

E merkure, 22.08.2007, 11:52 PM


Per te fituar titullin e trete, Ajaxi mundi Juventusin me rezultatin e ngushte 1-0.

 

 

 

 

 

Champions League - Sezoni 1972 - 1973

 

Raundi i pare

 

Waterford 2-3 Omonia 2-1 0-2

Marseille 1-3 Juventus 1-0 0-3

Újpest 4-3 Basel 2-0 2-3

Derby 4-1 Željezničar 2-0 2-1

Sliema 0-10 Górnik 0-5 0-5

Aris 0-6 Pitesti 0-2 0-4

Magdeburg 9-1 TPS 6-0 3-1

Wacker 0-3 Dynamo Kyiv 0-1 0-2

Malmö 2-4 Benfica 1-0 1-4

Galatasaray 1-7 Bayern 1-1 0-6

Real Madrid 4-0 Keflavik 3-0 1-0

Anderlecht 7-2 VB 4-2 3-0

Celtic 5-2 Rosenborg 2-1 3-1

CSKA Sofia 4-1 Panathinaikos 2-1 2-0

 

Raundi i dyte

 

Bayern 13-0 Omonia 9-0 4-0

Derby 3-0 Benfica 3-0 0-0

Juventus 2-0 Magdeburg 1-0 1-0

Dynamo Kyiv 3-2 Górnik 2-0 1-2

Spartak Trnava 2-0 Anderlecht 1-0 1-0

Celtic 2-4 Újpest 2-1 0-3

Pitesti 3-4 Real Madrid 2-1 1-3

CSKA Sofia 1-6 Ajax 1-3 0-3

 

Cerekfinale

 

Juventus (ag)  2-2 Újpest 0-0 2-2

Ajax 5-2 Bayern 4-0 1-2

Spartak Trnava 1-2 Derby 1-0 0-2

Dynamo Kyiv 0-3 Real Madrid 0-0 0-3

 

Semi Final

 

Juventus 3-1 Derby 3-1 0-0

Ajax 3-1 Real Madrid 2-1 1-0

 

Finalja

 

Ajax - Juventus 1-0(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora