E premte, 02.12.2022, 11:23 PM (GMT)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1969 - 1970

E diele, 19.08.2007, 04:59 PM


Feyenoord eshte skuadra e pare hollandeze te fitoje Champions, duke mundur Celtic-un 2-1 pas kohes shtese.

 

 

 

Champions League - Sezoni 1969 - 1970

 

Raundi i pare

 

Milan 8-0 Avenir 5-0 3-0

KR 2-16 Feyenoord 2-12 0-4

Fiorentina 3-1 Öster 1-0 2-1

Basel 0-2 Celtic 0-0 0-2

Leeds 16-0 Lyn 10-0 6-0

Benfica 5-2 KB 2-0 3-2

Standard 4-1 Tirana 3-0 1-1

Arad 1-10 Legia 1-2 0-8

Galatasaray 5-2 Waterford 2-0 3-2

Bayern 2-3 St-Etienne 2-0 0-3

Hibernians 2-6 Spartak Trnava 2-2 0-4

Crvena Zvezda 12-2 Linfield 8-0 4-2

Victoria 3-1 Panathinaikos 2-0 1-1

CSKA Sofia 3-5 Ferencváros 2-1 1-4

Austria 2-5 Dynamo Kyiv 1-2 1-3

Olympiakos 1-14 Real Madrid 0-8 1-6

 

Raundi i dyte

 

Dynamo Kyiv 1-2 Fiorentina 1-2 0-0

Legia 3-1 St-Etienne 2-1 1-0

Spartak Trnava 1-1 Galatasaray (t)  1-0 0-1

Celtic (t)  3-3 Benfica 3-0 0-3

Leeds 6-0 Ferencváros 3-0 3-0

Milan 1-2 Feyenoord 1-0 0-2

Victoria (ag)  4-4 Crvena Zvezda 2-1 2-3

Standard 4-2 Real Madrid 1-0 3-2

 

Cerekfinale

 

Celtic 3-1 Fiorentina 3-0 0-1

Standard 0-2 Leeds 0-1 0-1

Galatasaray 1-3 Legia 1-1 0-2

Victoria 1-2 Feyenoord 1-0 0-2

 

Semi Final

 

Leeds 1-3 Celtic 0-1 1-2

Legia 0-2 Feyenoord 0-0 0-2

 

Finalja

 

Feyenoord (aet)  - Celtic 2-1(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora